Обмеження при застосуванні пестицидів

Дата: 09.06.2015 11:32

Відповідно до вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» - підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни у сфері захисту рослин, зобов'язані своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби зі шкідниками, хворобами і бур'янами, але застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах села дозволяється тільки з 22 до 7 години ранку (ранцевим обприскувачем). Перед проведенням хімічних обробок об'єктів, розташованих в межах або поблизу населених пунктів, обов'язково необхідно встановлювати попереджувальні знаки з метою оповіщення людей про проведення робіт з вказаними строками, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні. На підставі Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» рекомендується власникам земельних ділянок при проведенні робіт по захисту рослин дотримуватись таких вимог:

• Проводити обприскування тільки в нічний час з 22 до 7 години ранцевим обприскувачем. Зона обприскування повинна бути не більше 15 м із застосуванням лише тих пестицидів, які ввійшли до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», затверджених Департаментом екологічної безпеки та поводження з небезпечними хімічними речовинами та відходами Міністерства екології та природних ресурсів України, за погодженням з МОЗ України (препарати дозволені для роздрібного продажу населенню).
  • Закуповувати агрохімічні засоби захисту в спеціалізованих магазинах.
  • Зберігати накладні та сертифікати якості на всі закуплені та використані засоби захисту рослин.
  • Повідомляти людей та встановлювати попереджувальні знаки про проведення робіт.