Основні аспекти оподаткування доходу від продажу громадянами власної сільгосппродукції

Дата: 16.11.2015 15:24

Збір урожаю та одержання доходу від його реалізації - чи не основний дохід селян.
Фахівці Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ, звертають увагу громадян на основні аспекти оподаткування сільгосппродукції, а саме:
- пунктом 165.1.24 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України:
- під час продажу своєї сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки форми №3ДФ, про наявність у нього земельних ділянок. Така довідка є підставою для того, аби не включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції;
Нагадаємо, що довідку форми №3ДФ, про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видають сільська, селищна або міська ради за місцем податкової адреси платника, упродовж п'яти робочих днів із дня отримання письмової заяви про видачу такої довідки.