Пацієнти, які не укладуть декларацію з лікарем до кінця року, платитимуть за медичні послуги з власної кишені

Дата: 03.12.2018 16:42

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Валерій Коровій в ході щотижневої апаратної наради.

Заслуховуючи доповідь директора департаменту охорони здоров’я ОДА Людмили Грабович, керівник області зазначив: «У 2019 році бюджетної допомоги для лікарень “первинки” вже не буде, тому надзвичайно важливо провести чергову інформаційну кампанію, аби наголосити на необхідності підписання декларацій.До кінця грудня 2018 року усі медичні заклади мають автономізуватися та укласти договори з Національною службою здоров‘я, бо з 1 січня лікарні первинки не отримуватимуть субвенції, тобто пацієнту, який не уклав декларацію, доведеться платити певні кошти за прийом у сімейного лікаря».

У свою чергу, Людмила Грабович повідомила, що з початку кампанії «Лікар в кожну родину», а це з 2 квітня 2018 року по 3 грудня 2018 року, в області зареєстровано 1 113 100 декларацій. Показник наближається до рівня 80% пацієнтів, які вже обрали свого сімейного лікаря. Вона також повідомила, що за минулий тиждень, а саме з 26 листопада року по 3 грудня 2018 року, в області зареєстровано 12 835 декларацій.