Пам’ять про Іловайськ через чотири роки

Дата: 29.08.2018 15:11

29 серпня – четверта річниця початку виходу українських військових з Іловайського котла Донецької області під час проведення Антитерористичної операції. Бої за Іловайськ тривали з 6 серпня по 3 вересня 2014 року. 18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Нашим військовим навіть удалося прорватися в центр міста й підняти синьо-жовтий прапор. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня у тил українського угрупування з території Росії, а також через дезертирство окремих українських підрозділів, іловайське угрупування опинилося в оточенні. За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових. У ніч з 28 на 29 серпня глава Російської Федерації Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами. Згідно із розслідуванням ГПУ під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон. Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ із залученням представників проросійських бойовиків. Розслідування причин трагедії досі триває. Раніше представники громадських організацій та активісти звернулися до Президента України Петра Порошенка з пропозицією видати указ, яким встановити 29 серпня Днем пам'яті полеглих героїв-захисників незалежної України. Як повідомив заступник голови правління Об'єднання учасників бойових дій «Сармат» Ігор Гевко, дату 29 серпня обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.
У зв’язку з 4-ю річницею подій під Іловайськом у м. Тульчині заступник голови райдержадміністрації Володимир Глізнєцов, заступник голови районної ради Надія Григорьєва, працівники культури району поклали квіти до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та полеглих земляків – учасників АТО.