Пам’ятайте прості та ефективні правила поводження з газовими приладами

Дата: 29.03.2019 14:36

Шановні споживачі природного газу!

Напередодні закінчення опалювального сезону 2018-2019 років обласна газорозподільна компанія ПАТ «Вінницягаз» звертається до усіх споживачів природного газу у Вінницькій області із проханням пам’ятати та дотримуватися простих правил безпеки під час використання газу у побуті.

Одна з найпоширеніших причин нещасних випадків при користуванні газом у побуті - самовільне втручання споживачів у систему газопостачання, а саме: самовільне встановлення (заміна) газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації; втручання в систему димових і вентиляційних каналів; втручання в роботу приладів обліку - побутових газових лічильників; неузгоджене перепланування приміщень, в яких розміщені газові прилади.
В рамках проведення Місячника безпечного використання газу в побуті ПАТ «Вінницягаз» нагадує усім споживачам прості правила, дотримання яких допоможе уникнути нещасних випадків та аварійних ситуацій:
дотримуйтесь правильної послідовності дій при включенні газових приладів: спочатку необхідно запалити сірник, а вже потім відкривати подачу газу;
під час роботи газових приладів має бути постійний приплив свіжого повітря, що забезпечить повне згорання газу (відкрийте вікно або кватирку);
не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів,
не користуйтесь газовими приладами після закінчення терміну дії акту про перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки;
не включайте несправні газові прилади;
не залишайте без нагляду працюючі газові прилади, не допускайте їх перегріву, так як це може сприяти виникненню аварійних ситуацій;
не використовуйте газові плити для обігріву квартири, при цьому утворюються отруйні продукти неповного згоряння газу, в тому числі окис вуглецю (чадний газ);
не допускайте до користування газовими приладами осіб, які не знайомі з правилами безпечного користування газовими приладами, осіб в нетверезому стані, дітей дошкільного віку.
не перекривайте газові прилади і газопроводи сторонніми предметами, забезпечте їх візуальний огляд;
не користуйтеся газовими приладами з несправною автоматикою.
ПАТ «Вінницягаз» звертається до всіх споживачів газу у Вінницькій області: природний газ - це не тільки товар першої необхідності, але і джерело підвищеної небезпеки. Тому в ситуації, коли мова йде про безпеку людей, компроміси неприпустимі. Ми закликаємо всіх споживачів до співпраці, при наявності технічних порушень рекомендуємо їх усунути, не піддаючи ризику не тільки власне здоров'я і життя, а й безпеку своїх сусідів.
Пам’ятайте! У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух! Не будьте байдужі! Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків. Збережіть своє майно, життя та здоров’я! Завжди виконуйте правила безпечного використання природного газу!