ПДФО з доходу фізичних осіб-підприємців: коли утримувати, а коли ні

Дата: 11.06.2013 11:09

Міндоходів надає роз’яснення, що ПДФО не утримується під час нарахування фізособі–підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, якщо ця особа надає юридичним та фізичним особам - підприємцям, з якими вона має господарські відносини, копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію як СПД. Таким документом може бути витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб–підприємців. При цьому, платнику єдиного податку рекомендується надати також копію Свідоцтва про сплату єдиного податку, в якому зазначаються обрані ним види діяльності.
Дане положення не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи чи надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, тобто якщо встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.