Підготуйтесь до екстремальної ситуації

Дата: 20.11.2014 15:48

Сьогодення нашої країни вимагає наявності вдома або на роботі «тривожної валізи».
«Тривожна валіза» - базовий набір речей для виживання в екстремальних ситуаціях до прибуття рятувальників або до безпечної евакуації із зони надзвичайної ситуації, коли поблизу немає води, їжі, тепла, даху над головою. ЇЇ рекомендується мати вдома, якщо ви проживаєте в зоні можливих землетрусів, повторюваних серйозних повеней, серйозних лісових пожеж, в зоні дії підприємств, що працюють із шкідливими речовинами, а також зоні, де є ймовірність виникнення збройних конфліктів, інших проблемних регіонах.
«Тривожна валіза», як правило, представляє собою укомплектований на випадок надзвичайної ситуації рюкзак, або сумку об’ємом близько 30 літрів. Вміст рюкзака: необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.
Можливий базовий набір для
«тривожної валізи»:
  • Аптечка першої допомоги:
- індивідуальні перев’язувальні пакети;
- клей БФ - використовується замість йоду, він утворює на рані захисну плівку;
- препарати, що знижують больовий синдром;
- ліки, що застосовуються при алергії;
- набір ліків, що приймаються періодично або постійно;
- засоби антисептичні;
- інші необхідні медикаменти.
  • Ліхтарик ручний і налобний (бажано діодний) із запасом батарейок до них (можна інерційний з функцією заряджання мобільного телефону).
  • Міні радіоприймач із запасом батарейок (або мобільний телефон з функцією радіо).
  • Мисливські сірники, сухий спирт, газові запальнички (2-3 шт).
  • Універсальний ніж (з набором інструментів).
  • Запас їжі та води (мінімум на три доби).
  • Зміна нижньої білизни і шкарпеток.
  • Свисток (щоб кликати на допомогу).
  • Ремонтний комплект (нитки, голки та ін.)
  • Одноразовий посуд.
  • Засоби гігієни.
  • Обов’язково – кольорові або чорно-білі копії всіх необхідних документів, гроші!
  • Одяг: оптимальний варіант: легка куртка з капюшоном, штани-напівкомбінезон, бажано з багатьма кишенями, також не забудьте взяти з собою теплі речі.
  • Продукти: тривалого терміну зберігання, на дві-три доби, запас питної води.
  • Якщо дозволяє місце - покладіть спальний мішок, намет, газову туристичну горілку з балончиком 200-400 г - для приготування їжі та обігріву.
  • Пам’ятайте: всі речі в тривожному рюкзаку повинні бути новими (періодично поновлюваними) та не використовуватися власником у повсякденному житті!