Податкова реформа: які податки залишилися у ПК?

Дата: 12.01.2015 08:39

У зв`язку з внесенням Законом України № 71-VIII змін до Податкового кодексу, кількість податків скоротилася з 20 до 9.
Так, на сьогоднішній день до загальнодержавних податків віднесено:
• податок на прибуток підприємств;
• ПДФО;
• ПДВ;
• акцизний податок;
• екологічний податок;
• рентна плата;
• мито.
Місцевими податками зараз визначені:
• податок на майно;
• єдиний податок.
Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності скасовано.
При цьому окремі з введених податків структурно складаються з декількох. Зокрема, скорочення кількості податків і зборів досягннуто шляхом трансформування: в акцизний податок – акцизного податку, екоподатку (з палива), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору за першу реєстрацію транспортного засобу; в екоподаток – екоподатку (крім палива); в рентну плату – плати за користування надрами, збору за користування радіочастотним ресурсом України, збору за спецвикористання води, збору за спецвикористання лісових ресурсів; в податок на нерухоме майно – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю; в єдиний податок – єдиного податку, ФСП.
Військовий збір продовжено не тільки на 2015 рік, але й далі - до тих пір, поки ВР України не ухвалить рішення про те, що реформа Збройних Сил завершена, а об`єктом оподаткування тепер є всі доходи, визначені статтею 163 ПК. Тобто об`єкти оподаткування військовим збором та ПДФО повністю збігаються.