Податкові зобов’язання за поданими деклараціями про доходи за 2015 рік необхідно сплатити до 1 серпня

Дата: 05.07.2016 15:21

Податківці Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ наголошують, що до 1 серпня є ще можливість задекларувати доходи з мінімальними санкціями

Згідно з нормами Податкового кодексу, кожна фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані протягом минулого року, зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Отже, податкові зобов’язання зі спати ПДФО та військового збору необхідно сплатити не пізніше 31 липня 2016 року.

При цьому податківці зауважують: якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, він може це зробити до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема:

• відповідно до п. 120.1 ПКУ, - штраф у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
  • згідно зі ст. 164-1 КУпАП - неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 н.м.д.г. (від 51 грн до 136 грн).

У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25 %.