Податок на нерухоме майно-2014: база оподаткування - нова, ставки - старі

Дата: 08.04.2014 14:36

Зміною, передбаченою Антикризовим Законом № 1166-VII, з 01.04.14 р. база оподаткування податком на нерухоме майно, незалежно від їх кількості, відмінне від земельної ділянки, визначається виходячи із загальної площі об`єкту нерухомості, а не його житлової площі. Разом з тим пільги, згідно яких зменшується база оподаткування для фізичних осіб. залишилися незмінними.
Нагадаємо, для фізичних осіб база оподаткування зменшується:
- на 120 кв. м для квартири/квартир;
- 250 кв. м для житлових будинків;
- 370 кв.м, якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Пільга не надаватиметься, якщо об`єкти використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування. З 01.01.14 р. розмір мінімальної зарплати становить 1218 грн.