Про відновлення дії міждержавних стандартів

Дата: 16.05.2019 15:29

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що згідно Наказу Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 24.04.2019 № 111 «Про відновлення дії міждержавних стандартів», на період від 26 квітня 2019 року до 1 січня 2022 року запрацювали міждержавні стандарти з охорони праці, які важливі для проведення роботодавцем атестації робочих місць за умовами праці.

Так, знову в дії:

- ГОСТ 12.0.003–74 «ССБТ. Опасные и вредные производственные факторы. Классификация»;

- ГОСТ 12.1.002–84 «ССБТ. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах»;

- ГОСТ 12.1.005–88 «ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны»;

- ГОСТ 12.1.036–81 «ССБТ. Шум. Допустимые уровни в жилых и общественных зданиях»;

- ГОСТ 12.1.045–84 «ССБТ. Электростатические поля. Допустимые уровни на рабочих местах и требовния к проведению контроля»;

- ГОСТ 23337–78 «Шум. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий».

Також нагадуємо роботодавцям, що завдяки проведенню атестації робочих місць за умовами праці, працівники мають можливість користуватися пільгами і отримувати компенсації за роботу на важких і в шкідливих умовах праці, достроково виходити на пенсію, а не проведення атестації робочих місць може стати причиною притягнення Вас, відповідно до підпункту 3 пункту 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до адміністративної відповідальності, а у разі, якщо не проведення атестації стало наслідком заподіяння шкоди здоров’ю працівника, то Вас може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 271 Кримінального кодексу України.