Про запобігання пожеж

Дата: 20.05.2013 13:00

Шановні земляки !

Тульчинський районний сектор У ДСНС України у Вінницькій області та відділ цивільного захисту Тульчинської РДА інформує, що спочатку травня різко зросла кількість пожеж в районі.
Нагадуємо, що основними причинами пожеж та загибелі людей на них є:
  • Паління у ліжку в нетверезому стані;
  • Необережне поводження з вогнем;
  • Порушення правил влаштування та користування електропобутовими приладами;
  • Спалювання сміття та сухої трави з порушеннями Правил пожежної безпеки.
Щоб попередити трагедію:
  • Не паліть у ліжку;
  • Будьте обережні та уважні при користуванні відкритим вогнем, не спалюйте сміття, суху траву і т. ін. ближче 15 м від дерев, будівель та споруд, обов’язково контролюйте даний процес;
  • Не залишайте неповнолітніх дітей в квартирах та будинках без нагляду;
  • Не залишайте без догляду увімкнені електрообігрівачі;
  • Не використовуйте в електричних апаратах захисту, які розташовані в електричних лічильниках, саморобні плавкі вставки «жучки».
  • Не користуйтесь несправними електроприладами.
  • Пильнуйте за дітьми.
Пам’ятайте, що кинутий непогашений недопалок або сірник можуть призвести до пожежі.
При виникненні пожежі: необхідно повідомити про це за телефоном «101». При цьому необхідно негайно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище. Разом з тим негайно виведіть із квартири чи будинку дітей та людей похилого віку, попередьте сусідів, а також вимкніть електроенергію; не відчиняйте вікна та двері щоб уникнути притоку кисню до осередку пожежі; по можливості приступіть до гасіння пожежі підручними засобами до прибуття пожежно-рятувального підрозділу. Якщо ліквідувати загорання своїми силами не вдається – негайно залиште будівлю. Якщо в приміщенні велике задимлення – пересувайтеся навколішках, бо у низу диму менше та дихайте через носову хустинку або рушник, змочений водою. При неможливості евакуюватися з квартири, вийдіть на балкон і щільно прикрийте за собою двері та кличте на допомогу.
Пам’ятайте, що життя найдорожче понад усе.

Тульчинський районний сектор Управління ДСНС України у Вінницькій області
Відділ цивільного захисту Тульчинської райдержадміністрації