П’ятикнижжя Василя Багрія

Дата: 12.11.2015 16:46

11 листопада 2015 року в Тульчинській районній бібліотеці представники районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» (голова – Юрій Хмелевський), місцевих закладів освіти і культури вшанували 90-річчя з дня народження Василя Лук’яновича Багрія (1925 – 2000) – засновника і першого керівника цього громадського об’єднання, ветерана Другої світової війни і педагогічної праці, активіста місцевої організації Народного Руху України, автора п’яти поетичних збірок: «Надвечір’я», «Сповідь», «Спокута», «Колиска», «Суєта».
Учасники зібрання обмінялися теплими спогадами про цю неординарну людину і справжнього патріота України, самобутнього митця в літературі та образотворчому мистецтві, високопрофесійного педагога; переглянули документальний фільм про ювіляра (автор проекту - Олександр Онищенко, викладач Тульчинського училища культури); отримали справжню естетичну насолоду від тематичних композицій за творами В.Багрія, підготовлених студентами училища культури (під керівництвом викладачів режисерських дисциплін Любові та Станіслава Прилипків); ознайомилися з акварельними роботами В.Багрія (зберігаються в Тульчинському краєзнавчому музеї).
Всі виступаючі підкреслювали значення багатого духовно-мистецького спадку Василя Багрія для Тульчинщини і Поділля.