Реалізація завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Дата: 14.01.2014 08:57

В контексті підготовки до видатної історичної дати в історії сучасної України – 200-річчя з дня народження поета, художника і правдоборця Тараса Григоровича Шевченка Президент України Віктор Янукович своїм Указом № 257 від 11 квітня 2012 року «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» зобов’язав Кабінет Міністрів України забезпечити:
1) широке відзначення міжнародною спільнотою ювілею нашого Кобзаря, зокрема, у Російській Федерації, Республіці Казахстан, Литовській Республіці та Республіці Польща;
2) організацію та проведення у 2014 році всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть!» та Шевченківського міжнародного літературного конгресу;
3) завершення видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6 томах;
4) видання «Кобзаря» іноземними мовами, зокрема, англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською мовами;
5) надання підтримки діяльності Музею-квартири Тараса Шевченка в м. Санкт-Петербурзі (Росія);
6) спорудження (до 2014 року) пам’ятника Т.Г.Шевченку у м. Астані (Казахстан).
Також, Президент України доручив Кабміну опрацювати питання щодо проведення відповідних урочистостей на рівні Організації Об’єднаних Націй, зокрема, міжнародної Шевченківської конференції, сприяти включенню до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік відзначення ювілею Тараса Шевченка.
В областях і районах, всіх територіальних громадах України відбуваються протягом 2012 – 2014 років різноманітні регіональні заходи, присвячені 200-річчю Кобзаря, зокрема, ремонт і благоустрій всіх об’єктів, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка.
Успіх у виконанні таких масштабних планів і завдань – питання честі Української держави, запорука консолідації нашого суспільства та зміцнення міжнародного авторитету України.