Роз’яснення Мінсоцполітики щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах

Дата: 28.09.2016 15:02

З 3 серпня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі – постанова № 461).
Постанова №461 сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що в свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.
У зв’язку з численними зверненнями підприємств, установ і організацій, а також працівників, професії та посади яких були передбачені у списках № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 (далі – постанова № 36), та відсутні в новій редакції списків №1 і №2, затверджених постановою № 461, Міністерство соціальної політики України надає роз’яснення:
- при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників застосовуються списки, що були чинними на період роботи особи;
- при обчисленні стажу роботи із шкідливими умовами праці працівників, професії та посади яких передбачені у постанові №461, потрібно користуватися Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731. Особливо це стосується тих працівників, які мають певний стаж роботи, що дає їм право на пенсію за віком на пільгових умовах, однак у постанові № 461 їхні професії чи посади відсутні.
Отже, якщо працівник, який мав право на пенсію за віком на пільгових умовах до введення в дію постанови №461, продовжує працювати за професією чи посадою, яку в постанові №461 не зазначено, то пільговий стаж йому зараховується до 02.08.2016 року включно.