ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що потрібно знати громадянам про новий податок на нерухомість

Дата: 12.07.2016 11:27
Кількість переглядів: 323

Фото без опису

Наприкінці минулого року народні депутати України внесли зміни до Податкового кодексу в частині податку на нерухоме майно. Згідно з цими змінами, а саме - пунктом 266.5 Податкового кодексу, - розмір податку 2016 році коливатиметься від 0% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, а отже, різнитиметься в кожному регіоні.
Кого і чого стосується податок?
Необхідність сплати податку стосується, як і громадян України, так і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні. Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі - сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).
Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та погреб, податок сплачується з обох об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; погребу – за ставкою для нежитлової нерухомості.
Якщо нерухомість впродовж 2015 року була продана, то податок на нерухомість доведеться платити як продавцеві, так і новому власнику.
За що доведеться платити?
Платити за свою нерухомість будуть не всі, а тільки ті власники квартир та будинків, площа яких перевищує 60 та 120 метрів квадратних відповідно (або будинки і квартири загальною площею в 180 “квадратів”). Та й сам податок буде нараховуватись тільки на площу, яка перевищує вищезгаданий метраж.
Наприклад, якщо власник має квартиру у 75 квадратних метрів, то він буде сплачувати податок тільки з 15 квадратних метрів. Або якщо ви є власником будинку у 150 квадратних метрів, то сплатите податок з 30 квадратних метрів.
В м.Тульчині встановлено ставку податку за 1кв.м.об»єкта житлової нерухомості 0,1відсоток від мін зарплати що була у 2015році -1218грн і становитиме 1,218грн за 1 кв.м «зайвої площі»-обраховуємо: «зайві»15 кв.м.*1,218=18,27 грн (відповідно по будинку 30*1,218=36,54 грн)- це річна сума сплати за 2015 рік.
За нежитлову нерухомість (гаражі, сараї, тощо) ставка становить 0,025% (0,3045грн за кв. метр), але тут пільг нема - сплата за всі квадратні метри.
Нерухомість комерційного призначення ( магазини, склади, тощо) оподатковуватиметься за ставкою 0,3% з урахуванням коефіцієнта встановленого Тульчинською міською радою (розміщенням такого об»єкта- в центрі міста чи на окраїні).
В селах Тульчинського району ставки є невеликими ,отож нарахування податку буде ще меншим.
Разом з тим, встановлено й додаткову ставку податку. Так, заможні українці, які є власниками елітної нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартири та 500 квадратних метрів для приватних будинків, мають додатково сплатити 25тис.гривень на рік.
Проте, якщо нерухомість належить кільком власникам, то загальна площа такого майна при вирахуванні податку ділитиметься на кількість власників. Наприклад, якщо у будинку площею 200 квадратних метрів проживатиме 5 осіб, які пропорційно володіють частками у цій нерухомості, то на кожного власника припадатиме лише 40 квадратних метрів, а отже платити податок буде не потрібно.
Сума сплати за нерухомість щороку буде змінена - впливають фактор збільшення мінімальної зарплати станом на 1 січня та встановленої місцевою радою ставки.
Кому не слід перейматися про сплату?
Є й пільгова категорія населення, яка взагалі не буде сплачувати податок на нерухомість. До цієї категорії відноситься житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям - інвалідам, які виховуються одинокими матерями тощо. Також не обкладатимуться податком не нерухомість дитячі садки, храми і комунальні приміщення.
Окрім цього, сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Так, вони встановлюють пільги з податку на нерухоме майно, що перебуває у власності громадян, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. А стосовно нежитлової нерухомості то - в залежності від майна, яке є об'єктом оподаткування. Однак слід зауважити, що такі пільги не поширюються на житло, якщо його площа перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, або якщо воно здається в оренду, лізинг чи використовується у підприємницькій діяльності.
Хто розраховує суму податку?
Сума податку розраховується державною податковою інспекцією за місцем реєстрації платника податку на підставі державного реєстру нерухомості.
Громадянам, які підпадають під дію податку, краще самостійно звернутися за платіжкою до Податкової.
Куди йдуть кошти з податку на нерухомість?
З 2014 року податок на нерухомість віднесено до місцевих податків, і кошти, які надходять в результаті його сплати, спрямовуватимуться на потреби громади.
З 1 липня 2016 року розпочався відлік 60 днів, протягом яких українці мають сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. 60-денний термін спливе 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%.
А отже, враховуючи настання періоду літніх відпусток, тульчинцям рекомендують не баритися.
За довідками необхідно звертатись по тел.. 2-33-30, або в ЦОП Тульчинського відділення Немирівської ОДПІ (м.Тульчин, вул.М.Лентовича,51 перший поверх, каб.13)

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь