Щоб не травмуватися під час ожеледі

Дата: 06.01.2017 10:14

Зима – пора не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час сплеску травматизму. Забої, переломи під час падіння в ожеледь - звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток тазу, шийки стегна).
Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати ( особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку).
Будьте особливо обережні під час ожеледі!
  • Будьте уважні в ожеледь, ходіть повільно; дивіться, куди ступаєте.
  • Намагайтеся тримати тіло вертикально, щоб не зрушувати центр ваги, ноги тримайте ширше для більшої стійкості.
  • Найнебезпечніші місця – тротуари, майданчики перед супермаркетами та офісами (територію вимощено слизькою плиткою), обминайте або пересувайтеся ними з обережністю.
  • Справжні «кілери» під час ожеледі – жіноче взуття на підборах-шпильках, тому, любі пані, носить зручне та нетравматичне взуття.
  • У літньому віці немає гострої потреби виходити на вулицю щодня. Тому за несприятливих погодних умов за можливості краще залишитися вдома.
  • Молодим людям слід знизити швидкість пересування, оскільки саме це є причиною переломів гомілок і гомілковостопних суглобів. А щоб не поспішати, розраховуйте свій час правильно, з урахуванням погоди.
  • Не слід з наміром ковзати по льоду – при цьому підвищується обмерзання підошви взуття і рухатися стане ще небезпечніше.
Як падати не можна:
  • на витягнуту руку, це загрожує переломами в ліктьовому суглобі або зап’ясті;
  • на лікоть (коли рука зігнута в лікті) – це надзвичайне навантаження на ключицю, в якій можливий перелом;
  • на коліно – падіння веде до травми колінної чашечки;
  • на сідниці – загрожує компресійною травмою хребта;
  • на спину, з ударом о землю потилицею – струс мозок.

Пам’ятайте!

Щоб не травмуватися - будьте обережні під час ожеледі, стережіться падіння! Якщо ви все-таки впали і забилися - зверніться до лікаря.

Уникайте самолікування! Лише ретельне обстеження дасть змогу встановити точний діагноз і призначити правильне лікування. Бережіть себе та будьте здорові!