Сергій Савчук: Участь України в IRENA – нагода повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії

Дата: 16.01.2017 15:40

14 січня 2017 року в м. Абу-Дабі (ОАЕ) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у 7-му засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

"IRENA об'єднує різні країни по всьому світу, щоб стимулювати їх перехід до сталого енергетичного майбутнього, використовуючи інноваційні технології та кращі фінансові інструменти. Для України велика честь мати можливість приєднатися до цієї організації. Переконані, що участь в IRENA дозволить вивести відновлювану енергетику України на новий рівень розвитку, допомагаючи досягти мети – зменшення залежності від традиційних енергоресурсів, особливо газу", - повідомив у своїй промові Голова Держенергоефективності та додав, що для нашої держави участь в IRENA – це нагода повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії.

Сергій Савчук також наголосив: "У процесі приєднання до IRENA Україна знаходиться на фінішній прямій. Відповідний законопроект, розроблений Держенергоефективності, вже погоджено з усіма центральними органами влади. Сподіваюсь, що у найближчі місяці його буде розглянуто та прийнято Парламентом".

Виступаючи від імені Уряду України, Сергій Савчук також ознайомив учасників засідання, представників більше 150 країн світу з потенціалом та політикою розвитку "зеленої" енергетики в Україні, цілями прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Він також відзначив, що у своїй роботі Держенергоефективності вже використовує дослідження IRENA, у тому числі Дорожню карту розвитку відновлюваної енергетики в Україні до 2030 року (REMAP – 2030).

Про ключові напрацювання IRENA розповів її генеральний директор Аднан Амін, презентуючи звіт щодо виконання річної програми роботи та бюджету за 2016-2017. За його словами, зростання числа членів IRENA (в даний час 150 членів і 27 країн в процесі приєднання) підтверджує світову потребу до переходу на чисті джерела. За останні два роки більшість нових генеруючих потужностей у світі встановлено на відновлюваних джерелах енергії. Лише у 2015 році зафіксовано 156 ГВт нових таких потужностей, а обсяг вкладених інвестицій у цю сферу сягнув рекордні 286 млрд доларів. Все це свідчить про те, що "енергетичний" перехід на відновлювані джерела набуває глобального характеру. Зі свого боку, IRENA продовжуватиме надавати підтримку та допомогу усім країнам, які взяли курс на нарощування частки "зеленої" енергії, особливо тим, які потребують полегшення доступу до фінансових ресурсів.

"Безпрецедентна трансформація нашої енергетичної системи йде повним ходом. Різке падіння цін та швидкий розвиток технологій стимулювали інвестування у відновлювану енергетику", - повідомив генеральний директор IRENA Аднан Амін та додав, що на сьогодні ключовим є питання, як прискорити перехід до глобального, сталого енергетичного майбутнього.

У свою чергу, пан Маріо Гіро, заступник міністра зовнішніх справ Італії, країни, яку обрано цьогоріч президентом 7-ого засідання Асамблеї, відзначив важливу роль IRENA, яка є, на його думку, єдиним світовим голосом за розвиток відновлюваної енергетики. Виступаючи, він звернув особливу увагу на соціально-економічні переваги розбудови цієї сфери, зокрема, вирішення питання міграцій та зайнятості населення завдяки створенню нових робочих місць.

Довідково:

Участь у 7-му засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) взяли понад 1100 представників іноземних держав з понад 150 країн світу. Президентом цьогорічного засідання обрано Італію.