Шпаргалка ФОП-єдинника на 2017 рік

Дата: 12.07.2017 09:08

Усі ФОП-єдинники (за винятком пенсіонерів за віком та інвалідів) повинні сплачувати ЄСВ «за себе». Базу нарахування єдинники можуть визначати самостійно, але у межах встановленого законодавством мінімуму та максиму .
Закон № 1774 (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) у цій частині містить новації:
  • ФОП-єдинники груп 2 і 3, як і раніше, платять ЄСВ в розмірі не нижче мінімального (ЄСВMIN = 22 % від МЗП);
  • для ФОП-єдинників групи 1 мінімальна планка ЄСВ з 2017 року становить 50 % від мінімального страхового внеску. При цьому до страхового стажу такі місяці будуть зараховуватися пропорційно сплаченому ЄСВ. Отже, якщо ФОП групи 1 хоче, щоб місяць був пов­ністю зарахований до страхового стажу, він повинен платити ЄСВ в розмірі не нижче ЄСВMIN (інакше до страхового стажу зарахують тільки половину місяця).
1. Мінімальний розмір ЄСВ «за себе»:
1.1.) для ФОП груп 2, 3 (22 % від МЗП: 22 % × 3200,00)=704,00грн
1.2.) для ФОП групи 1 (50 % × ряд. 1.1)=352,00грн
ЄП та ЄСВ «за себе»: звітність і сплата
1. Податковий період (п. 294.1 ПКУ):
для груп 1 – 2 — календарний рік;
для групи 3 — календарний квартал.
2. Декларацію з ЄП подають ФОП-єдинники:
  • груп 1 – 2 — 1 раз на рік протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
  • групи 3 подають декларацію з ЄП щокварталу протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу ФОП груп 1 – 2 авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період (п. 295.1 ПКУ);
Сплата: ФОП групи 3 — протягом 10 к. дн., що настають за граничним строком подання декларації (п. 295.3 ПКУ)
ЄСВ звітний період — календарний рік;
  • звіт (форма Д5) подають один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом (п. 2 розд. ІІІ Порядку № 435 (Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом МФУ від 14.04.2015 р. № 435) ) щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).
або
щомісячно авансовим внеском — до 20 числа кожного місяця поточного кварталу (п.п. 2 п. 6 розд. IV Інструкції № 449 (Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 р. № 449) )
При зміні системи оподаткування в поточному році - звіт подається в терміни після закінчення кварталу, в якому відбулися зміни та остаточну річну.
ПР: ФОП 1 півріччя- платник ЄП,друге півріччя загальносистемник.
Подає декларацію платника ЄП за 1 півріччя (до 9 серпня) та Декларацію про отримані доходи-річну – до 9 лютого слідуючого року з відображенням перебування платником ЄП