«Співає Поділля Леонтовича» на Тульчинщині вдруге

Дата: 11.12.2018 16:35

Не вперше на тернах Вінниччини, вдруге на сцені Тульчинського районного будинку культури, з нагоди відзначення 141-ї річниці від дня народження видатного композитора-земляка Миколи Дмитровича Леонтовича проводиться обласний мистецький проект – свято хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича».
Ім’я Миколи Леонтовича – композитора, неперевершеного майстра хорової мініатюри, стоїть в одному ряду у галереї таких видатних діячів української національної культури, як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Микола Лисенко. Творча спадщина Миколи Дмитровича – надзвичайно яскраве і самобутнє явище не лише в українській, а й у світовій хоровій музиці.
Життєвий і творчий шлях видатного композитора тісно пов’язаний з Вінниччиною, Поділлям. Тож Обласний мистецький проект традиційно проводиться з метою популяризації творчості композитора-земляка.
Захід проводиться обласним центром народної творчості спільно з сектором культури і туризму Тульчинської райдержадміністрації за підтримки та сприяння управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації.
Мистецький проект «Співає Поділля Леонтовича» став продовженням з ініційованого у 2008 році відділом культури і туризму Тульчинської райдержадміністрації та підтриманого обласним керівництвом, мистецького проекту «Хорові асамблеї Леонтовича». Кілька років поспіль захід так і називався, згодом отримав сучасну назву.
У святі беруть участь і демонструють свою майстерність хорові колективи кращі з кращих народні аматорські хорові колективи Вінниччини, серед яких – славетна хорова капела ім. М.Д. Леонтовича (Тульчинський РБК), академічний хор «Відродження» (Теплицький РБК), хоровий колектив «Вінок Поділля» ім. В.І. Іжевського (Іллінецький РБК), хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» (смт. Ольгопіль), хоровий колектив працівників культури Чечельницького району, хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» (Хмільницький РБК), хоровий колектив Тульчинського коледжу культури, хор працівників культури Вінницького району, хорова капела «Діброва» (Піщанський РБК) та інші колективи.
Працівники галузі культури Тульчинщини горді тим, що в ці грудневі дні, отримали прекрасну можливість в колі однодумців та друзів вшановувати світлий день народження славетного подільського митця Миколи Дмитровича Леонтовича, прославляючи та популяризуючи його майстерність та творчість.

СПИСОК
хорових колективів-учасників Обласного фестивалю хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича»
13 грудня 2018 року, четвер
(Тульчинський РБК, початок заходу об 11.00 год.)

Народні аматорські хорові колективи області:
1. Хорова капела імені М.Д. Леонтовича Тульчинського РБК, керівник Любов Грушко.
2. Хорова капела «Відлуння» Томашпільського БК, керівник Марія Дейдиш.
3. Хор працівників культури Вінницького району, керівник Ігор Кочурський.
4. Хор Тульчинського коледжу культури, керівник Любов Грушко.
5. Хор «Відродження» Теплицького РБК, керівник Микола Сокотнюк.
6. Хоровий колектив Гайсинського РБК, керівник Тетяна Бурякова.
7. Хоровий колектив Оратівського РБК, керівник Іван Гнатюк.
8. Хоровий колектив Липовецького РБК, керівник Олександр Навроцький.
9. Хоровий колектив Чернівецького РБК, керівник Михайло Савчук.
10. Хорова капела «Діброва» Піщанського РБК, заслужений працівник культури України Федір Ущаповський.
11. Хоровий колектив «Співоча родина» Корделівського СБК Калинівського району, керівник Юлія Мельник.
12. Хоровий колектив Тростянецького РБК, керівник Олена Панчук.
13. Хоровий колектив Ямпільського РБК, керівник Віктор Рудукан.
14. Хоровий колектив працівників культури Чечельницького району, керівник Ніна Трачук.
15. Хоровий колектив Агрофірми «Ольгопіль» смт. Ольгопіль, керівник заслужений працівник культури України Валентина Футимська.
16. Хоровий колектив «Вінок Поділля» імені В.І. Іжевського Іллінецького РБК, керівник Олена Кузьміна.
17. Хоровий колектив Шаргородського РБК, керівник Володимир Солодун.
18. Хорова капела ім. К.П. Семенова Немирівського РБК , керівник Олена Євтушенко.