Ставки збору за спеціальне використання води (рентна плата)

Дата: 14.04.2016 13:53

З 1 січня 2016 року внесено зміни до Податкового кодексу, якими окремі платежі (в т.ч. збір за спеціальне використання води) трансформовано у рентну плату. Ставки рентної плати за спеціальне використання води встановлено статтею 255 Податкового кодексу України.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

Ставка за спеціальне використання підземних вод у Вінницькій області становить 72,11гривень за 100 куб. метрів

Не є платниками рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі - фізичні особи, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок.