Ставку податку на нерухомість відтепер визначатимуть місцеві громади

Дата: 12.01.2015 08:43

З 01.01.15 р. набув чинності Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".
Згідно з цим законом база оподаткування об`єкта/об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Ставки податку, пільги відносно оподаткування, необхідність введення (податку) визначають саме місцеві громади.
Законом встановлюється виключно верхня межа оподаткування до 24 грн. – це межа, вище якої місцеві громади не можуть встановити відповідний податок.
Закон від 28.12.14 р. № 71-VІІІ набув чинності з 01.01.15 р. („Голос України" від 31.12.14 р. № 254).