Свято Колодія у смт. Шпиків

Дата: 01.03.2016 16:13

„ ... і як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля,
завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі
у спадок від попередніх поколінь...”

А. Сокіл

27 лютого у смт. Шпиків пройшло вельми цікаве і неповторне свято Колодія. Колодія, який допомагає людям після довгої зими повернути втрачені здоров’я та рівновагу, завдяки якому розгалужується людський родовід, налагоджується господарство та зароджуються врожаї на полях Коло діє - зима відступає. Зима з весною зустрілися. А ще Колодій – це давнє божество кохання, символ родючості та шлюбу. Тож це свято є початком і нового етапу молодіжних знайомств та залицянь. На дійство зібралося багато глядачів. Свято розпочали депутат обласної Хрептій Я.В та селищний голова Крисько М.М. Замайоріла площа вишиванками, дівочими вінками та стрічками. Звучали веснянки, від душевного виконання, яких здавалося, відходила зима. На прощання з нею всі разом їли вареники з сиром, та ще й у маслі обкупані. І на душі добре, і на губах масно. Танці, ігри, розваги звеселяли глядачів та учасників дійства.. У заході прийняли участь виконавці та творчі колективи Шпиківської дитячої музичної школи , загальноосвітньої школи , Шпиківського міського будинку культури . Завітали на гостинну до шпиківчан і народні аматорські колективи районного Будинку культури: вокальний ансамбль «Заграва» та чоловічий гурт «Брати». Спонсорську допомогу в організації свята надав депутат районної ради Мандрик Ю.Ф.