Свято молодіжної етнокультури на Тульчинщині

Дата: 31.05.2016 11:18

Відповідно до плану роботи управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості на 2016 рік, з метою подальшого розвитку всіх видів і жанрів аматорського мистецтва, традиційної народної культури, вдосконалення професійних навичок народних майстрів, широкого залучення молоді до аматорської творчості, вивчення народних звичаїв та обрядів, популяризації фольклору Поділля, підтримки народних майстрів та активного залучення їх до практики проведення майстер-класів для молоді 28 травня 2016 року в м. Тульчині відбувся обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости». Засновниками та організаторами обласного молодіжного етнофестивалю «Калинові мости» є управління культури і мистецтв облдержадміністрації, Вінницький обласний центр народної творчості, відділ культури і туризму Тульчинської райдержадміністрації та Тульчинське училище культури.
В урочистому відкритті етнофестивалю взяли участь начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації, заслужений артист України Станіслав Городинський, директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, керівники районної влади, директор Тульчинського училища культури, заслужений працівник культури України Леонід Трачук.
У фестивалі взяли участь творчі колективи та майстри народної творчості Вінниччини. Тульчинський район представляли аматорські художні колективи:
- Ансамбль народної пісні Тульчинської ДМШ, керівник – Галина Литвинчук;
- Народний аматорський фольклорний театр «Червона калина» Тульчинського училища культури, керівник – Микола Сафроняк;
- Народний аматорський фольклорно-інструментальний ансамбль «Кобза» Тульчинського училища культури, керівник – Віталій Тихоліз;
- Жіночий вокальний ансамбль «Зореграй» Тульчинського училища культури, керівник – Альона Розлучна;
- Зразковий аматорський танцювальний колектив «Променистий» Клебанського СБК, керівник – Валентина Яковлева;
- Дитяча театральна студія «Котигорошко» Тульчинського РБК, керівник – Любов Маслова;
- Жіночий вокальний колектив «Мальви» Кирнасівського МБК №1– керівник Ольга Макогонюк.
Декоративно-прикладне мистецтво презентували:
- Сергій Погонець, с. Крищинці, Василь Рижий, Наталія Лавренчук, гончарство;
- Олександр та Тетяна Кайнарі, вироби зі шкіри;
- Володимир Гриб, різьба по дереву;
- Світлана Лєбєдєва, лялькарство;
- Сергій Ткачук, Сергій та Олег Довгані,Микола Лукашенко, Григорій Зорик, Володимир та Надія Гриб, Олександр Дидинський – художники.
Окремо були представлені художні роботи студентів відділу декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського училища культури та вихованців художнього відділу Тульчинського дитячої музичної школи.
Основною складовою фестивалю була виставка «Скарби Тульчинщини» організована районними будинком культури, Тульчинським краєзнавчим музеєм, Тиманівськими народними музеями, працівниками сільських закладів культури району, на якій були представлені писанки, ляльки-мотанки, витинанки, старовинні хустки, сорочки, рушники, домоткані доріжки, рядна, скатерки, кераміка та гончарство.