Талановиті нащадки Великого Каменяра

Дата: 21.02.2017 12:30

15 лютого у стінах гостинної Тульчинської загальноосвітньої школи №1 відбувся районний конкурс інсценізацій творів І.Франка, присвячений Дню рідної мови
Франка називають титаном праці, що, подібно до біблійного Мойсея, сорок років свого життя віддав невсипущій праці й невпинній боротьбі за соціальне та національне визволення рідного народу. Великий Каменяр – один із найвизначніших поетів нової української літератури, який плекав нових борців, вів молодих митців до вершин світової культури.
Конкурсанти 13 шкіл Тульчинського району представили на розсуд журі виразне читання поезій, композиції та інсценізації за творчістю І.Франка. У конкурсі взяли участь 75 учнів 10-11 класів.
Учасники літературного свята донесли до глядачів дух епохи та красу і мудрість українських звичаїв і традицій, описаних у творах І.Франка, показали колоритне дійство, вірування українців у прикмети, продемонстрували давні традиції, звучали жарти, пісні.
За інсценізацію оповідання І.Франка «Грицева шкільна наука» І місце присуджено учням 10 класу Тульчинської загальноосвітньої школи №1: Печарчуку Богдану, Кондратюку Олександру, Горенку Роману, Гриньку Сергію, Притуляку Назару, Колченку Богдану, Черній Катерині, Хавара Юлії ( учитель Боброва Л.В.)
Також, за рішенням журі, І місце присуджено учням 10-11 класів Тульчинської загальноосвітньої школи №2 за змістовну літературно – музичну композицію «Тричі мені являлася любов», яку підготували Пріян Софія, Петров Олександр, Салик Ольга, Цвігун Катерина, П’яст Дар’я, Мельник Ірадіада, Плавуцька Олена, Рябошенко Роман,Залізняк Дмитро, Яремчук Олександр, Тимчик Артем, Романюк Ярослав (учителі: Булавук Л.А., Кобець Т.Р., Чорна О.В.).
На розсуд журі, за вибором учнів, було представлено інсценізації за твором І.Франка «Украдене щастя». За високий рівень виконавської майстерності І місце присуджено учням 10 класу НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3 – гімназії м. Тульчина: Дорн Вікторії, Мартим’яновій Марії, Білик Валерії, Кислій Юлії, Білану Миколі, Частюку Ярославу, Мельник Тетяні, Лобуру Денису, Мельнику Денису, які відтворили на сцені справжні українські вечорниці за твором І.Франка «Украдене щастя». У прекрасному сценічному дійстві оживала одна із сторінок молодості наших матерів і бабусь (учитель – Нестеренко О.А.)
ІІ місце розділили конкурсанти Кирнасівської ЗШ І - ІІІст. («Украдене щастя» (учитель – Сегеда Г.М.)
та Шпиківської ЗШ І - ІІІст.: Марценюк Микола, Забейда Тетяна, Кірія Мар’яна, Заболотна Карина (композиція «Тричі мені являлася любов», учителі: Коноверська А.В., Тищенко І.Г.)
ІІІ місце присуджено юним акторам Клебанської ЗШ І - ІІІст.(І.Франко «Мавка» - літня казочка,учитель – Швець З.П.) та Богданівської ЗШ І – ІІІст.: Баліцкому Юрію, Герасименко Аліні, Капіш Тетяні, Муравському Юрію, Степанюку Юрію, Стоян Вікторії, Усачовій Вікторії, Гріщенку Віктору, Малярчук Ірині, Пукаю Владиславу («Украдене щастя»,учителі – Заремба Л.О., Гріщенко А.В.).
У номінації «Найкращий актор» журі визначило переможців:
І місце розділили Печарчук Богдан учень 10 класу Тульчинської загальноосвітньої школи №1 та Пріян Софія учениця 11 класу Тульчинської загальноосвітньої школи №2;
ІІ місце: Дорн Вікторія учениця 10 класу НВК ЗШ І – ІІІ ст.№3 – гімназії м. Тульчина та Дуб В. (Ганнопільська ЗШ І – ІІІ ст.);
ІІІ місце: Слободян Олег учень 11 класу Суворовської ЗШ І – ІІІ ст. та Ясько Д.( Ганнопільська ЗШ І – ІІІ ст.).
Полум’яне Франкове слово і сьогодні оживає у наших душах, навчає любити і шанувати невмирущі українські традиції, надихає на нові перемоги і творчі злети.