Тульчинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує

Дата: 31.08.2018 16:25

В серпні поточного року, як і в попередні роки, фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тульчинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області прийнято участь у проведенні комісійних перевірок загальноосвітніх навчальних закладів району, які знаходяться в підпорядкуванні відділів освіти, молоді та спорту Тульчинської РДА, Тульчинської міської ради та Шпиківської селищної ОТГ. Перевірки стану готовності закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти до нового навчального року, в тому числі щодо встановлених вимог та стандартів до перших класів проводились у відповідності до санітарного законодавства, законодавства в сфері безпечності та якості харчових продуктів та на виконання доручення Голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія від 25 липня 2018 року № 01.01-13/4524 щодо стану підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до навчального 2018-2019 року.
За вказаний період було проведено 64 комісійних обстеження (36 загальноосвітніх закладів, 28 закладів дошкільної освіти) під час яких особлива увага була зосереджена на якості проведених поточних та капітальних ремонтів навчальних корпусів, споруд інфраструктури закладів, стану навчальних кабінетів і майстерень, шкільних бібліотек, спортивних залів, спортивних і дитячих майданчиків, території закладу, технічних засобів навчання, меблів у класних, групових кімнатах, кабінетах тощо. Враховуючи невтішні загальноукраїнські статистичні показники стосовно погіршення санітарно-епідемічної ситуації з інфекційної захворюваності та виникнення масових спалахів харчових отруєнь, основна кількість яких відбулась в організованих дитячих колективах, особливу увагу було приділено перевірці створення умов для організації безпечного харчування в навчальних закладах.
Під час проведення перевірок було виявлено порушення у 26 навчальних закладах:
- відсутній внутрішній туалет в Журавлівській ЗОШ І-ІІІ ст., є необхідність в заміні столів, стільців в їдальні навчального закладу;
- існує потреба в поповнені та поновлені столового та чайного посуду в Тульчинських ЗШ І-ІІІ ст. №1,2,3, Кирнасівкій ЗШ І-ІІІ ст., Бортницькій ЗШ І-ІІІ ст., Суворовській ЗШ І-ІІІ ст., Одайській ЗШ І-ІІст., Богданівській ЗШ І-ІІІст., Тарасівській ЗШ І-ІІІст., Клебанській ЗШ І-ІІІ ст.;
- необхідне встановлення вентиляційних систем в приміщеннях харчоблоків Дранської ЗШ І ст., Одайської ЗШ І-ІІ ст., Торківської ЗШ І-ІІІ ст., Мазурівської ЗШ І-ІІ ст., Зарічненської ЗШ –ІІІ ст., Печерського ЗДО, Кинашівського ЗДО, Ганопільського ЗДО;
- є необхідність в придбанні додаткового холодильного обладнання в Печерській ЗШ І-ІІІ ст. та Тульчинській ЗШ І-ІІІ ст. №2;
- потребують заміни ванни для миття кухонного, столового та чайного посуду в Суворовській ЗШ І-ІІІст., Тиманівській ЗШ І-ІІІст., Богданівській ЗШ І-ІІІст., Клебанській ЗШ І-ІІІст.;
- не обладнано згідно вимог приміщення пральні та куточок для миття столового та чайного посуду в Тиманівському ЗДО;
- потребує проведення капітального ремонту приміщення ззовні з тильної сторони Шпиківський ЗЗСО І-ІІІст. та Мазурівський ЗДО, Тульчинський ЗДО №1;
- необхідно провести заміну вікон, вхідних дверей та забезпечити достатньою кількістю постільної білизни в Журавлівському ЗДО;
- майданчик для ТПВ не огороджений, без твердого покриття, розташований на відстані менше 25 м від корпусу закладу; пісочниці без накривок; недостатня кількість тіньових навісів для 3-х груп; дахи тіньових навісів потребують ремонту в Тульчинському ЗДО №5;
- не заключено угоди на проведення заходів з дератизації та дезінсекції у всіх закладах загальної середньої та дошкільної освіти.
- важливо необхідно провести лабораторне обстеження проб води за хімічними та мікробіологічними показниками у всіх навчальних закладах у акредитованій на те лабораторії та надати копії результатів до Тульчинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Загалом в навчальних закладах проведено значну роботу по їх підготовці до нового навчального року, в тому числі до роботи в умовах Нової української школи. Класні кімнати оснащені необхідним набором меблів, комп’ютерною технікою, сучасними телевізорами, мультимедійним обладнанням (перші класи Шпиківського ЗЗСО І-ІІІст., Торківського ЗЗСО І-ІІІст.), дидактичним матеріалом, ігровим обладнанням, облаштовано відповідні робочі та відпочинкові зони тощо.
Під час проведення ремонтних робіт керівниками дотримувались: санітарні правила і норми (ДСанПіН 5.52008-01) «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організація навчально-виховного процесу», якими, зокрема, визначено: колір меблів, фарбування стелі, стін, вікон, наявність позитивних висновків державної санітарно-гігієнічної експертизи полімерних матеріалів; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої МОН України та МОЗ України від 17.04.2006р. № 298/227 та Наказу МОЗ України №234 від 24.03.2016р. «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», інших нормативних документів.
Керівникам відділів освіти, молоді та спорту Тульчинської РДА, Тульчинської міської ради та Шпиківської селищної ОТГ направлено довідки за результатами комісійних обстежень з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень, встановлено терміни їх ліквідації і інформування про їх виконання.
Тому маємо надію, що сумлінне виконання всіх рекомендацій посприяють не тільки недопущенню виникнення гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь в навчальних закладах району під час організації харчування в новому навчальному році, а створені належні умови навчання та перебування дітей - забезпечать покращення стану здоров’я вихованців кожного навчального закладу.