Учасникам бойових дій надано право на оплачувану додаткову відпустку

Дата: 22.07.2015 11:41

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» № 426-VIII від 14.05.2015 (набрав чинності 6.06.2015) підвищено рівень соціального захисту учасників бойових дій, інвалідів війни.
Законом № 426-VIII внесено зміни до Кодексу законів про працю України (ст. 77-2), Закону України «Про відпустки» (ст. 16-2), які передбачають, що особам, які мають статус учасника бойових дій, інваліда війни, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Крім цього, статтю 25 Закону України «Про відпустки» доповнено нормою, яка надає право учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів щорічно, яка надається за бажанням працівника роботодавцем в обов’язковому порядку.
До 21 календарного дня збільшена відпустка без збереження заробітної плати особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких встановлений відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Законом № 426-VIII врегульовано також питання забезпечення інвалідів автомобілем – гуманітарною допомогою.
Відтепер після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім’ї, спадкоємців отримати автомобіль, такий автомобіль повертається органам соціального захисту.