Укладайте трудові договора з працівниками

Дата: 30.03.2016 16:06

Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ, звертається до роботодавців щодо укладання трудових договорів з працівниками.
Укладення трудового договору є обов'язковим при оформленні працівника на роботу. Такий договір оформляється наказом або розпорядженням власника або уповноваженого їм органу відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗоТ України. Тобто допущення працівника до праці до видання наказу (розпорядження) про його прийняття буде неправомірним.
Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі.
Працівник повинен пам'ятати, що без офіційного оформлення робота не зараховується в трудовий стаж, а сам працівник втрачає право на:
- соціальне страхування (з неофіційної винагороди не сплачуються страхові внески);
- отримання допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у разі хвороби;
- отримання відшкодування шкоди у разі профзахворювання або якщо стався нещасний випадок на виробництві;
- отримання щорічної оплачуваної відпустки.
Нагадуємо, окрім складання трудового договору та відповідного наказу, необхідно подати повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою, затвердженою Постановою №413.
Подати таке повідомлення необхідно до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.