Управління Пенсійного фонду інформує

Дата: 11.06.2014 11:11

Відповідно до листа головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 20.05.2014 року № 824/06-35/13 „ Про підвищення професійної підготовки з питань запобігання та протидії корупції” в управлінні Пенсійного фонду України у Тульчинському районі 10.06.2014 року проведено навчальний семінар з працівниками управління на тему: „Корупційні ризики в діяльності державних службовців та етика державного службовця як засіб запобігання та протидії корупції”.
Як відомо, корупція є однією із найнебезпечніших загроз правам людини, демократії, правопорядку, чесності та соціальній справедливості, вона перешкоджає економічному розвиткові та загрожує належному і справедливому функціонуванню держав, має негативні фінансові наслідки для громадян, компаній і держав, а також для міжнародних установ.
Одним із основних напрямків у сфері запобігання корупції є виявлення корупційних ризиків, які можуть виникнути в діяльності державних службовців, а також усунення умов та причин виникнення цих ризиків.
Вказані корупційні ризики постійно досліджуються науковцями та громадськими організаціями у різних сферах державного управління.
При цьому, за поширеністю корупційні ризики в діяльності державних службовців можна розташувати в такому порядку:
- недоброчесність державних службовців;
- виникнення конфлікту інтересів;
- безконтрольність з боку керівництва;
- наявність дискреційних повноважень.