Управління Пенсійного фонду інформує щодо перерахунку пенсій

Дата: 26.02.2015 08:44

З 1 січня 2015 року набирають чинності зміни до статті 36 та статті 37 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” в частині призначення пенсій у разі втрати годувальника таким чином :
- по пенсіях у разі втрати годувальника на одного утриманця - 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника.
- по пенсіях у разі втрати годувальника на двох і більше утриманців – 90% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.
Мінімальний розмір пенсій у разі втрати годувальника , призначений відповідно статті 37 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, визначається з 1 січня 2015 року виходячи із двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1898,00 грн.
Право на перерахунок пенсії мають особи , яким раніше призначено пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб,” з урахуванням положень цього Закону а саме :
  • дружинам загиблих та померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружились вдруге;
  • діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття в яких батько був загиблим або померлим інвалідом Великої Вітчизняної війни.