Увага: алергія на холод

Дата: 06.01.2017 10:19

Більшість із нас переко­нані, що алергія — захворювання сезонне й з'являється зазвичай навесні, коли починається цвітіння рослин. Проте майже ніхто не пов'язує появу на тілі почервонін­ня, яке страшенно свер­бить, із холодною порою року. Тим часом, переко­нують фахівці, низькі тем­ператури — теж прово­кують алергію, причому з нею має справу кожен п'ятий українець.

Алергія на низькі температури може вини­кати не тільки взимку, а й улітку, якщо людина, яка схильна до цього захворю­вання, тривалий час пере­буває у приміщенні, де холодніше +4 градусів. Її прояви дуже різноманітні: від легких у вигляді почервоніння відкритих частин тіла чи свербіння до важких, наприклад, набряку Квінке (величез­на кропив'янка) чи бронхоспазму, коли людина починає задихатися. Зро­зуміло, що жартувати з такими речами не можна.

Варто знати
З'ясовуючи причину алергії, треба дотримуватися певних правил — вони стосуються звички одягатися й харчування.
Не можна переохолоджувати організм, додатково ослаб­люючи імунну систему, тож одяг мусить бути теплим і зручним, але ні в якому разі не затісним.
Одяг краще вибирати не занадто теплий вовняний, який може додатково подразнювати організм, а бавовняний з довгими рукавами.
Не слід захоплюватися продуктами, які самі теж здатні викликати алергію (ківі, банани, шоколад, тунець та ін.).
Протипоказані й напої, які можуть звужувати судини чи провокують алергію.
Не можна після холоду «зігріватися» алкоголем — це тіль­ки додасть проблем.
Корисними будуть кисломолочні продукти — за їх допомо­гою у кишечнику створюється середовище, яке попереджує виникнення алергійних реакцій.
Якщо ви схильні до алергії на холод, варто користуватися жирним кремом, захищаючи ним руки й обличчя.
Порада. Якщо з приходом зими у вас на тілі виникають безпричинні почервоніння або висипи, відкладати візит до лікаря не слід!