Увага: дитячі пустощі з вогнем!

Дата: 23.05.2017 14:47

Тульчинський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області повідомляє про наступне.
У засобах масової інформації часто з'являються повідомлення про пожежі, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки. Водночас постійно звучать застереження щодо правил поводження з вогнем. Але нехтування елементарними правилами пожежної безпеки залишається однією з основних причин виникнення пожеж. Нерідко причиною пожежі є дитячі пустощі з вогнем.
На жаль, батьки в повсякденних турботах у більшості випадків не приділяють достатньої уваги та часу вихованню у дітей обережного поводження з вогнем, часто залишають їх без нагляду, що нерідко і є причиною пожежі. Дорослі часто забувають, що дітям притаманна дитяча допитливість. Їм хочеться дізнатися про причини процесу горіння, приваблює саме горіння, і як не жаль - нерідко, і наслідки. Сірники, запальнички, газові і електричні прилади викликають підвищений інтерес у дітей. Не розуміючи, яку небезпеку приховує в собі вогонь, дитині нічого не варто запалити сірника, сидячи на ліжку або в кріслі, увімкнути у електромережу праску або камін, відкрити газову горілку.
Щоб уникнути пожеж від дитячих пустощів з вогнем, необхідно виконувати наступні заходи:
- навчайте дітей елементарним правилам поводження з вогнем;
- не залишайте дітей наодинці з ввімкнутими в електромережу електроприладами;
- запальнички, сірники та інші предмети, що легко займаються, зберігайте у недоступних для дітей місцях;
- попереджайте сусідів про те, що в квартирі залишилася дитина.