Відбулося засідання районної робочої групи

Дата: 15.06.2018 10:11

14 червня 2018 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Побережника проведено засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення. У роботі засідання взяли участь заступник начальника ГУ ПФ України у Вінницькій області Марина Єрошенко, уповноважена особа ГУ ДФС у Вінницькій області Лілія Пастушенко, суб’єкти господарської діяльності району, члени районної робочої групи.
На засіданні було розглянуто наступні питання:
- забезпечення соціальних прав застрахованих осіб та наповнення бюджету Пенсійного фонду України, шляхом легалізації заробітної плати та виявлення праці неоформлених працівників з використанням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- методи інформування фізичних осіб-підприємців про заборгованість зі сплати ЄСВ та результати роботи. Новації та методи проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо переваг отримання легальної заробітної плати, зарахування страхового стажу найманим працівникам та фізичним особам-підприємцям. Здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби України по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників;
- про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення;
- взаємодія районної робочої групи питань забезпечення контролю за додержання законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення з органами місцевого самоврядування по підвищенню рівня соціальної захищеності найманих працівників району.
З інформаціями із даних питань виступили начальник Тульчинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Алла Мельник, уповноважена особа ГУ ДФС у Вінницькій області Лілія Пастушенко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області Віктор Короленко, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, заступник голови районної групи Микола Богач.
Під час засідання заслухано керівників, головних бухгалтерів підприємств - боржників по єдиному соціальному внеску СТ «Білоусівка», ФОП Болотін Г.Д., підприємств, на яких заробітна плата нараховується у розмірі менше законодавчо встановлено мінімального рівня ТОВ «Агробудсервіс», СТ «Кобзар», ТОВ «Тульчинський консервний завод», Тульчинської районної організації українського товариства мисливців і рибалок та визначено перспективи погашення заборгованості, підвищення рівня заробітної плати і звернуто увагу присутніх керівників на фінансовій та адміністративній відповідальності за порушення трудового законодавства.
Перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної робочої групи Віталій Побережник акцентував увагу, що лише спільні зусилля усіх соціальних партнерів щодо легалізації трудових відносин є запорукою успішної боротьби з тіньовою заробітною платою та зайнятістю в районі.
За результатами засідання прийнято відповідне рішення.