Відкриття в Тульчині пам’ятної дошки на честь Героїв Крут

Дата: 30.01.2018 10:02

29 січня 2018 року з нагоди 100-річчя подвигу Героїв Крут в м. Тульчині відбулося урочисте відкриття на приміщенні центральної районної бібліотеки меморіальної дошки сотнику Армії Української Народної Республіки, командиру юних героїв у бою біля залізничної станції Крути 29 січня 1918 року Аверклію Гончаренку. Місцевий краєзнавець В.Вігуржинський встановив, що цей професійний військовий, учасник Першої світової війни, протягом 1912-1914 років служив у м. Тульчині в 76-му піхотному Кубанському полку.
В заходах взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник, заступник голови райдержадміністрації Володимир Глізнєцов, заступник голови районної ради Надія Григорьєва, Тульчинський міський голова Валерій Весняний, учні-ліцеїсти Тульчинської ЗШ-інтернату-ліцею, представники громадських формувань та засобів масової інформації, керівники і працівники державних установ і організацій, зокрема, навчально-виховних закладів м. Тульчина, широка громадськість.
Хвилиною скорботного мовчання учасники зібрання вшанували світлу пам’ять полеглих юних героїв Крут. Звучав Державний Гімн України, мистецькі твори поетичного і музичного жанрів тощо. Завершилися заходи покладанням квітів до меморіальної дошки А.Гончаренку.