Володимир Зеленський підписав закон про встановлення процедури імпічменту Президента України

Дата: 23.09.2019 14:36

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)» № 39-ІХ, ухвалений Верховною Радою 10 вересня 2019 року.

Закон визначає повноваження, порядок створення та діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії. Саме вона проводитиме розслідування вчинення Президентом України злочину, зокрема державної зради.

Також документ урегульовує питання правового статусу спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Крім того, закон визначає порядок дострокового припинення повноважень Президента України, якщо його усунули з поста внаслідок імпічменту.

Ухвалення закону створило правові передумови для реалізації процедури імпічменту. Також це відновлює систему стримувань і противаг, передбачену Конституцією України.

Зміни до законодавства забезпечать необхідну відкритість і гласність під час розслідування парламентом обставин щодо вчинення Главою держави злочину.