Як діяти при виявленні підозрілого поштового відправлення

Дата: 05.12.2018 16:08

Останнім часом в багатьох країнах світу почастішали випадки проведення терористичних актів з використанням поштового каналу:
  • шляхом розсилки бандеролей, посилок, в яких розміщені вибухові пристрої та які вибухають під час розкриття
  • шляхом розсилки листів, бандеролей, посилок тощо, оброблених збудниками небезпечних інфекційних захворювань
Ознаки небезпеки:
  • відсутність на поштовому відправленні зворотньої адреси відправника;
  • отримання відправлення від незнайомого адресата, або з надписом «особисто», «конфіденційно»;
  • незвичайна вага та конфігурація відправлення, його нерівні краї;
  • відправлення зі слідами розтину листів, пакетів, упаковки бандеролей та посилок;
  • наявність підозрілих вкладень в кореспонденцію (мікровкладень, порошків,
  • потемніння паперу від хімічної обробки);
  • присутність у кореспонденції дротів, сипучих речовин які можна відчути на дотик;
  • специфічний, не властивий для приміщення, запах поштового відправлення або вкладення в нього.
Дії при виявленні підозрілого поштового відправлення:
Припинити будь-які дії щодо відкриття поштового відправлення.
Кореспонденцію з ознаками наявності підозрілих речовин ізолювати в поліетиленовий пакет та перев’язати його скотчем або шпагатом, ні в якому разі не пробувати речовину на смак.
Негайно ретельно обробити руки миючими засобами.
Вийти самому та вивести з приміщення, де знаходиться поштове відправлення, інших присутніх осіб, особливо дітей.
Негайно повідомити про виявлене підозріле поштове відправлення чергові служби СБУ, МВС, ДСНС.
Не користуватися мобільними телефонами, засобами радіозв’язку та іншими засобами, котрі можуть викликати спрацювання радіопідривника.
Дочекатися прибуття представників правоохоронних органів.