Як оподатковується ПДФО дохід у виглядіпроцентів, отриманий ФО відрозміщеннякоштів на депозитному рахунку

Дата: 18.05.2015 12:29

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів.
Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крімзазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платникаподатку.
Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, щотермін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у виглядіпроцентів на депозитний (вкладний) банківськийрахунок.
Відповідно до внесенихзмін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставка податку для пасивнихдоходів, у тому числінарахованих у виглядіпроцентів, становить 20 відсотків.
Податковим агентом платникаподаткупід час нарахування на йогокористьдоходів у виглядіпроцентів є особа, яка здійснюєтакенарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ).
Враховуючивикладеневище, доходи платникаподатку у виглядіпроцентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.