Як змінити місце голосування?

Дата: 31.05.2019 11:00

Якщо ви Якщо ви громадянин України та перебуватимете 21 липня не за місцем реєстрації, для участі у голосуванні вамнеобхідно пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування.
Для цього потрібно зробити наступне:
- До 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів (адреси відділів можна знайти тут).
- Пред'явити документ, який підтверджує громадянство України.
- Подати заяву про тимчасову зміну місця голосування.
Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.
Виборець, включений до списку виборців на звичайній виборчій дільниці, має можливість отримати виборчий бюлетень за умови пред'явлення одного з таких документів:
- паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або у вигляді ID-картки,
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби),
- тимчасове посвідчення громадянина України.
У разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він відноситься за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі.
Для отримання виборчого бюлетеня інші документи, крім зазначених вище (довідка про реєстрацію місця проживання; витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання; посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця), пред’являти не потрібно.