З 1 січня 2019 року зросли штрафи за порушення законодавства про працю

Дата: 03.01.2019 16:54

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що з 1 січня 2019 року разом із підвищенням відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 07.12.2018 р. № 2629-VIII мінімальної заробітної плати до 4173 грн., зміниться і розмір штрафних санкцій.
Так, у разі вчинення порушень законодавства про працю, що передбачено ч.2 ст. 265 КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю з 1 січня 2019 року несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
1) 100 мінімальних зарплат ( 417 300 грн.) за недопуск до проведення перевірки, пов’язаної із виявленням фактів допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску та податків.
2) 30 мінімальних зарплат за кожного працівника ( 125 190 грн.) за наступні порушення:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
3) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника ( 41730 грн.) за наступні порушення:
- за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
- за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
4) 3 мінімальні зарплати ( 12 519 грн.) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, та виплату їх не в повному обсязі.
5) 1 мінімальна зарплата (4173 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.