За численними запитами платників Тульчинське відділення Немирівської ОДПІ інформує

Дата: 29.03.2018 15:32

Допомога на лiкування та медичне обслуговування
Нормами Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010?р. (р.?3, 4) передбачено такі види допомоги:
  • оподатковувана матеріальна допомога (та, що включається до Фонду оплати праці);
  • неоподатковувана допомога:
  • допомога на лікування та медичне обслуговування (пп.?165.1.19 ПКУ);
  • допомога на поховання (пп.?165.1.22 ПКУ);
  • благодійна допомога:
– цільова – надається за певних умов та визначених напрямків витрачання (пп.?170.7.1, пп.?170.7.4 ПКУ);
– нецільова – надається без умов та напрямків витрачання (пп.?170.7.1, пп.?170.7.3 ПКУ).
Виходячи з вищенаведеного, можна зробити висновок, що для правильного обліку матеріальної допомоги бухгалтеру необхідно чітко визначитися з її основними ознаками: систематичність, наявність можливості такої виплати в колективному (трудовому) договорі, умови і напрямки її використання.
З 1 сiчня 2017 р, змiнено пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. Вiдтепер до загального мiсячного (рiчного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти чи вартiсть майна (послуг), що надаються як допомога на лiкування та медичне обслуговування не тiльки платника податку, але й членiв сiм'ї фiзичної особи першого ступеня спорiднення або дитини, яка перебуває пiд опiкою або пiклуванням платника податку.
Підтверджувальними документами в цьому випадку є:
  • у разі компенсації вартості лікування – документи, які підтверджують необхідність такого лікування, висновок лікаря, рахунок на оплату лікування, укладений договір на лікування, квитанція ПКО та інші документи;
  • у разі сплати вартості лікування безпосередньо медичному закладу – договір з таким медичним закладом, рахунок, акт виконаних робіт тощо.
У разі якщо працівником не надано даних документів, така допомога буде оподаткована ПДФО як додаткове благо.
У звітності за формою 1-ДФ дана виплата відображається за кодом «143», а в разі відсутності підтверджувальних документів – за кодом «126»;