Заходи з нагоди Всеукраїнського тижня права

Дата: 14.12.2015 16:43

День прав людини - Міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Загальної декларації прав людини у 1948 році. Загальна декларація прав людини - перший Міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.
Набагато спокійніше жити серед людей, які знають, що життя, гідність людини - недоторкані, що кожна людина на Землі повинна відноситися до інших толерантно, з повагою, розумінням та справедливістю. Тому що кожна людина - це цінність, неповторність, самобутність.
7 грудня 2015 року, у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах стартував Всеукраїнський тиждень права, який тривав до 11 грудня. У рамках заходів організовано та проведено інформаційно - просвітницькі заходи з питань реалізації і захисту прав людини: учнівські конференції, зустрічі за «круглим столом», дискусії, майстер-класи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, працівників правоохоронних органів, юстиції, районної служби у справах дітей. 9 грудня у всіх закладах освіти було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
З нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини, у рамках проведення Всеукраїнського тижня права, 11 грудня 2015 року на базі Тульчинської ЗШ І-ІІІст.№ 2 відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь: Лазарук М.Я., начальник Тульчинського районного управління юстиції, Капелюшний С.В., начальник сектору Тульчинського відділу поліції ГУ НП у Вінницькій області, Поваляєва А.А., в.о.начальника відділу освіти Тульчинської РДА, Боєва С.П., соціальний педагог відділу освіти, Мирончук В.О., головний спеціаліст з питань сім’ї та молоді УСЗН, адміністрація школи, педагоги, учні 5-8-х класів.
Із вітальним словом до присутніх звернулися Плотицький М.А., директор школи та Чорний О.В., заступник директора з виховної роботи.
Про використання нормативно - правових документів щодо захисту прав людини, дитини, виховання поваги до закону і прав виступив Лазарук М.Я.
Про діяльність нової патрульної поліції щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту їх прав і свобод розповів Капелюшний С.В.
Поваляєва А.А., Боєва С.П. акцентували увагу присутніх на проведення у закладах освіти заходів Всеукраїнського тижня права, посилення роботи з превентивного виховання учнівської молоді.
Із змістовними інформаційно - просвітницькими повідомленнями про історію започаткування Міжнародного Дня захисту прав дитини, про зміст окремих статей Конвенції ООН про права дитини, дотримання обов’язків виступили учні 8-х класів.
Члени журі, присутні взяли участь у обговоренні питань щодо участі дітей у районних заходах, конкурсах з правової освіти та виховання, переглянули роботи та підвели підсумки проведення акції «16 днів проти насильства», районного конкурсу малюнків, плакатів та творів на тему «Я і мої права», «Молодь проти СНІДу» та «Скажемо наркотикам – НІ!». У зазначеному конкурсі взяли участь школярі із 34-х загальноосвітніх навчальних закладів району. Учасники конкурсу продемонстрували свої знання щодо Конвенції ООН про права дитини та відобразили їх у творчих роботах : малюнках, плакатах, творах.
Переможцями та призерами конкурсу малюнка журі визначило:
І місце – Дудник Ірина, учениця 2-Б класу НВК ЗШ І-ІІІст. № 3-гімназії м.Тульчина;
ІІ місце – Вільк Андрій, учень 3-В класу Тульчинської ЗШ І-ІІІст. № 2;
ІІІ місце – Подолян Ілля, учень 3 класу Крищинецької ЗШ І-ІІІст.
Переможцями та призерами конкурсу плаката стали:
І місце – Безпятчук Анастасія, учениця 6 класу Богданівської ЗШ І-ІІІст.;
колективна робота учнів 8 класу Левківської ЗШ І-ІІст.;
ІІ місце – Резнік Ліана, учениця 5-Б класу Тульчинської ЗШ І-ІІІст. № 1;
Цмовз Анастасія, Навроцька Юлія, учні 6-Б класу Тульчинської ЗШ І-ІІІст. № 1;
Дармограй Дар’я, учениця 6-Б класу НВК ЗШ І-ІІІст. – гімназії № 3;
ІІІ місце – Олійник Дар’я, учениця 6 класу Кинашівської ЗШ І-ІІІст.;
Бевз Назар, Острижнюк Діана, учні 8 класу Зарічненської ЗШ І-ІІст.;
колективна робота учнів 8 класу Суворовської ЗШ І-ІІІст.№ 1;
У номінації учнівських творів переможцями та призерами стали:
І місце – Долинська Владислава, учениця 11 класу Тиманівської ЗШ І-ІІІст.;
ІІ місце – Марцинишена Анжела, учениця 9 класу Суворовської ЗШ І-ІІІст.№ 1;
ІІІ місце – Нечитайло Ігор, учень 9 класу Торківської ЗШ І-ІІст.
У рамках вищезазначеного конкурсу були проведені конкурси плакатних робіт на теми: «Скажемо наркотикам –НІ!» та «Молодь проти СНІДу».
У конкурсі «Молодь проти СНІДу» переможцями визначено:
І місце - Костюк Мар’яна, учениця 6-Б класу Тульчинської ЗШ І-ІІІст.№ 2;
ІІ місце – колективна робота учнів 7 класу Мазурівської ЗШ І-ІІст.;
ІІІмісце –колективнаа робота учнів 8 класу Шуро-Копіївської ЗШ І-ІІІст.
У конкурсі «Скажемо наркотикам – НІ!»:
І місце – Подоляк Марина, учениця 7-А класу Кирнасівської ЗШ І-ІІІст;
ІІ місце – Стрій Вікторія, учениця 5 класу Клебанської ЗШ І-ІІІст;
ІІІ місце – Козіна Ганна, учениця 8 класу Сільницької ЗШ І-ІІст.