Закриття підприємницької діяльності починається у державного реєстратора, а має бути завершено у фіскальній службі

Дата: 30.09.2015 15:35

Припинити підприємницьку діяльність в України стало значно простіше. Без будь-яких довідок від контролюючих служб за заявою платника державний реєстратор проводить відповідну процедуру. Тому більшість суб’єктів господарювання переконані, що у відносинах із контролюючими органами поставлено крапку. Проте це не так. Суб’єкт господарювання зобов’язаний, відповідно до вимог Податкового кодексу, відзвітувати щодо результатів своєї роботи. Отже такий платник має завітати до органів фіскальної служби та подати відповідну звітність.
Сьогодні на обліку в Тульчинському відділенні Немирівської ОДПІ перебуває понад 145 підприємців – фізичних осіб, які знялися з обліку в державного реєстратора, але не завершили процедуру - зняття з обліку як платник податків у фіскальній службі.
Тож, фізичні особи — підприємці можуть бути зняті з обліку в органах фіскальної служби лише у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів - тобто лише за наслідками проведеної перевірки.