ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Дата: 06.02.2019 10:06

Я народилася в червні 1962 року, маю 31 рік страхового стажу, виховала трьох дітей. У якому віці я матиму право на пенсію за віком?

Відповідно до абзацу першого статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше як 15 років по 31 грудня 2017 року.

Із 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу від 25 до 35 років (у 2018 — 25 років, у 2019 — 26 років та ін, у 2028 — 35 років).

Ви досягнете пенсійного віку 60 років у 2022 році. Необхідний страховий стаж для Вас становитиме не менше як 29 років.

Отже, за наявності 31 року страхового стажу право на пенсію за віком Ви набудете після досягнення віку 60 років.

Чинне законодавство не передбачає призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку матерям, які народили трьох дітей.

Одночасно повідомляємо, що за період до 01.01.2005 р. час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною трирічного віку зараховують до страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці та свідоцтв про народження дітей. Із 01.01.2005 р. до страхового стажу зараховують період отримання допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомоги при народженні дитини на підставі даних системи персоніфікованого обліку.