ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Дата: 14.03.2019 09:23

2019-го мені виповнюється сорок років (народилася 1979 року). Який стаж мені треба мати для одержання мінімальної пенсії після досягнення пенсійного віку?

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) право на пенсію за віком Ви (як і всі інші, хто виходитиме на пенсію за віком після 1 січня 2028 року) матимете:

або після досягнення віку 60 років (у 2039 році) за наявності страхового стажу не менше як 35 років;
або після досягнення віку 63 роки (у 2042 році) за наявності страхового стажу від 25 до 35 років;
або після досягнення віку 65 років (у 2044 році) за наявності страхового стажу від 15 до 25 років.

Також законодавством передбачено право виходу на пенсію незалежно від віку за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу (ця норма також починає діяти з 1 січня 2028 року).

Водночас відповідно до статті 28 Закону 1058 мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу.