ТУЛЬЧИНСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Вінницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ

Дата: 17.01.2019 09:32
Кількість переглядів: 200

Фото без опису

Я народилася 3 квітня 1967 року. Маю посвідчення потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії (з 1982 року проживаю в зоні посиленого радіологічного контролю), працювала в шкідливих умовах праці (Список № 2) 15 років, є матір’ю сина — загиблого учасника АТО. Коли я матиму право на пенсію?

Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі — Закон 796) передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначають зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058), за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше як 15 років страхового стажу. При цьому відповідне зниження пенсійного віку застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року.

Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, зокрема, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше як чотири роки, пенсійний вік початково зменшується на два роки та на один рік за кожні три роки проживання, але не більше як п’ять років. При цьому початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється тим особам, які постійно проживали або постійно працювали в зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року, незалежно від часу проживання або роботи в цей період. Потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які відпрацювали на роботах з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, зокрема жінки 10 років і більше, вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад вік, передбачений статтею 55 Закону 796.

Жінки, які народилися після 1 квітня 1967 року та мають право на зниження пенсійного віку на шість років, право на пенсію за віком мають після досягнення віку 54 роки. Статтею 26 Закону 1058 визначено, що для призначення пенсії в 2021 році потрібно мати 28 років страхового стажу, але не менше 22 років, коли жінка досягне віку 54 роки.

Статтею 115 Закону 1058 передбачено, що батьки, зокрема військовослужбовців, які загинули (померли) у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон 3551), відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 Закону 3551, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону 3551 із числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення, зокрема жінками, 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 20 років.

При наданні відповідних документів: посвідчення члена сім'ї померлого (загиблого), висновку МСЕК щодо причинного зв'язку смерті особи з пораненням, контузією, каліцтвом, отриманими при виконанні обов'язків військової служби, під час безпосередньої участі в АТО, Ви маєте право на призначення дострокової пенсії за віком при досягнення 50 років.

Також Ви маєте 15 років роботи за Списком № 2, і право на пенсію за віком на пільгових умовах набуваєте при досягненні 52 років 6 місяців.

Оскільки у Вас є право на призначення пенсії за віком з різних підстав, радимо Вам звернутися в будь-яке територіальне управління Пенсійного фонду з наявними документами для визначення такого права.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь