Запитання-відповіді

Дата: 04.12.2018 16:52

Я працював у Іспанії. Чи буде мені призначено пенсію за стаж, набутий у цій країні?
Питання призначення пенсії громадянам України, які працювали на території Королівства Іспанія, врегульовані положеннями Угоди між Україною і Королівством Іспанія про соціальне забезпечення громадян від 07.10.1996 (далі – Угода).
Угоду укладено за пропорційним принципом фінансування пенсій, згідно з яким кожна сторона призначає і виплачує пенсію за страховий стаж, набутий на своїй території.
Водночас для визначення права на пенсію беруть до уваги також страховий стаж, набутий на території іншої договірної сторони.
Для розгляду питання щодо призначення пенсії компетентні органи України та Іспанії обмінюються формулярами зв'язку й надсилають одна одній підтвердження страхового стажу.