Запобігти, Врятувати, Допомогти !

Дата: 18.09.2017 14:37

Департамент цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації повідомляє,
що з 15 вересня по 17 жовтня 2017 року у Вінницькій області проводиться
Місячник цивільного захисту
Головна мета - роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганда діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.
До участі в організації і проведенні місячника активно залучаються фахівці галузі цивільного захисту на обласному рівні, начальники відділів з питань надзвичайних ситуацій районів та міст обласного значення, представники обласних спеціалізованих служб цивільної оборони, галузі освіти, підприємств, установ і організацій, засобів масової інформації.
В ході місячника проводяться такі заходи :
районні огляд-конкурси серед підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності на кращу навчально-матеріальну базу з цивільної оборони, за їх підсумками обласний огляд-конкурс;
виступи фахівців та працівників системи цивільного захисту у ЗМІ;
в навчальних закладах:
  • дні відкритих дверей із демонстрацією пізнавального матеріалу з питань пропаганди здорового, активного способу життя;
  • дитячі конкурси з оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті;
  • виставки дитячих робіт з висвітлення знань з основ безпеки життєдіяльності, конкурси на кращу стінівку з відповідної тематики;
  • відпрацювання проведення евакуації учнів, вчителів (викладачів) та обслуговуючого персоналу, уточнення і поновлення планів евакуації та приведення в належний стан найпростіших укриттів; ;
змагання сандружин підприємств та санпостів навчальних закладів із залученням представників Червоного Хреста;
заняття з непрацюючим населенням щодо надання першої медичної допомоги в разі виникнення нестандартної ситуації (в ЖЕКах);
демонстрація відеофільмів, видання та розповсюдження пам'яток, плакатів, листівок, звернень до громадян
Ш А Н О В Н І Ж И Т Е Л І В І Н Н И Ч Ч И Н И !
Дотримуйтесь заходів безпеки на виробництві та в побуті.
Будьте обережними: на воді; під час стихійного лиха; при виявленні вибухонебезпечних предметів; збиранні і вживанні грибів; при поведінці з вогнем в екосистемах та побуті; при виявленні невідомих чи підозрілих предметів.
Навчайтесь умінню застосовувати засоби індивідуального захисту та діяти під час надзвичайних ситуацій і подій, швидко та якісно використовувати знання щодо надання само- та взаємодопомоги.
Для отримання фахової допомоги звертайтесь в консультаційні пункти з питань цивільного захисту при ЖЕО та сільських (селищних) радах.
Запрошуємо до спілкування із фахівцями Департаменту цивільного захисту всіх громадян, яких питання організації та проведення заходів цивільного захисту.
Адреса управління: м. Вінниця, вул. Монастирська, 26 тел. 67-11-38