«Збережемо село, збережемо культуру – збережемо нашу рідну Україну»

Дата: 28.11.2013 14:52

Сказав голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан під час презентації в обласній бібліотеці імені Тімірязєва книги Анатолія Нагребецького «Ярове – село на Кучманськім шляху».
Анатолій Нагребецький – один із основних подвижників-краєзнавців Шарогородського району. Він – член Національної спілки журналістів України, член правління Вінницької обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України при Кам'янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Проживає в селі Плебанівка Шаргородського району.
Книга «Ярове – село на Кучманськім шляху» – проект народного депутата України Миколи Джиги, уродженця Ярового. Книга присвячена пам'яті корінної жительки Ярового Марії Андріївни Джиги – матері Миколи Джиги.
Під час презентації перед читачами виступили автор дослідження Анатолій Нагребецький, автор проекту Микола Джига, голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, Вінницький міський голова Володимир Гройсман, поетеса Ніна Гнатюк, директор бібліотеки Наталія Морозова, професор-філолог Анатолій Подолинний, історик, колишній директор обласного архіву Сергій Гальчак, голова Шаргородської райдержадміністрації Микола Слободянюк.
У презентації взяли участь не лише працівники і читачі бібліотеки, а й жителі села Ярового.
Підкреслюючи важливість краєзнавчих розвідок і видавництва книг з історії міст і сіл області, Іван Мовчан сказав:
«Це надзвичайно важлива культурна подія в житті Ярового. І влада має більше уваги приділяти саме таким подіям. Були періоди, коли влада всі свої зусилля спрямовувала тільки на битву за урожай, а в той час ми втрачали культуру села. Трохи більше року тому ми зробили повний аналіз ситуації в закладах культури області, то побачили жахливу картину. Абсолютна більшість закладів потребувала капітального ремонту. Цей рік в області можна назвати Роком закладів культури. Цьогорічні видатки на ремонт, благоустрій та інвентар закладів культури непорівнянні з видатками попередніх років. Ми відремонтували понад 600 закладів культури. На відкриття відремонтованих закладів культури іноді приходить усе село. Багато вдалося зробити і за підтримки народного депутата Миколи Васильовича Джиги – справжнього патріота рідного краю. І ми продовжуватимемо цю роботу. Люди втомилися від політичних інтриг, вони чекають нормального спілкування. Владі необхідно об’єднувати зусилля з письменниками, журналістами, краєзнавцями, працівниками культури, щоб наповнювати заклади галузі життям. Нам разом необхідно відроджувати соціальну інфраструктуру. Таке завдання перед нами ставить Президент нашої держави Віктор Янукович. Ми маємо значні результати роботи в цьому році. Понад 400 млн грн. позабюджетних коштів залучено цього року на соціальну інфраструктуру області. Понад 200 млн грн. використано з бюджетів різних рівнів. Я впевнений: збережемо село, збережемо культуру – збережемо нашу рідну Україну.
Я вдячний Миколі Васильовичу за сприяння у книговидавництві і за черговий урок патріотизму. Дякую автору за невтомну працю. Вважаю, що кожному селу потрібна така книга про його історію і про людей, які її творять».