Збільшено розмір аліментів

Дата: 20.06.2017 11:31

Законом України від 17.05.2017 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання», змінено порядок розрахунку мінімального розміру аліментів на 2017 рік. Якщо до прийняття Закону, найменший розмір виплат становив 30 відсотків від величини прожиткового мінімуму, то тепер цей показник збільшився і становить 50% від величини прожиткового мінімуму доходів громадян.
Так, прожитковий мінімум дитини, за яким розраховується мінімальний розмір аліментів у 2017 році в Україні для дітей до шестирічного віку буде дорівнювати:
З першого січня по тридцяте квітня – 1355 гривень.
З першого травня по тридцяте листопада – 1426 гривень.
З першого грудня – 1492 гривні.
Для дитини віком від шести про вісімнадцяти років прожитковий мінімум в цьому році є вищим:
З першого січня по тридцяте квітня – 1689 гривень.
З першого травня по тридцяте листопада – 1777 гривень.
З першого грудня – 1860 гривень.
Отже знаючи, скільки складатиме прожитковий мінімум для дітей відповідного віку вираховуються і мінімальні аліменти в Україні у 2017 році. Так, найменша сума дітям певного віку виглядає з першого січня до тридцятого квітня наступним чином:
677 гривень 50 копійок – для дітей до шести років;
844 гривні 50 копійок – для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років.
З першого травня до тридцятого листопада мінімальні аліменти в Україні 2017 року будуть:
713 гривень 00 копійок – на дитину до шести років;
888 гривень 50 копійок – від шести до вісімнадцяти років.
З першого грудня 2017 року мінімальний розмір виплат по аліментах теж збільшиться:
746 гривень 00 копійок – для дітей віком до шести років;
930 гривень 00 копійок – для дітей від шести до вісімнадцяти років.
Крім того, новий закон передбачає те, що спосіб стягнення аліментів буде визначати особисто мати / батько, з ким живе дитина. Таким чином, якщо з одним з батьків буде жити один, двоє, або більше трьох дітей, то розмір аліментів, що повинен сплатити платник, може дорівнювати 25 відсоткам, 33 відсоткам або половини від загального заробітку платника відповідно або ж половині прожиткового мінімуму для дитини того чи іншого віку. Необхідно зауважити те, що розмір аліментів в Україні у 2017 році не повинен перевищувати суму у десять прожиткових мінімумів.
За відповідними консультаціями з даних питань громадяни можуть звертатися до відділу Тульчинське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Тульчин, вул. Миколи Леонтовича, 47; тел. (04335) 2-10-63; 0961756236.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103, за яким кожен може отримати необхідну інформацію щодо надання правової допомоги.