Зміни в обліку платників ЄСВ та новий реєстр страхувальників

Дата: 18.12.2014 12:12

Затверджено новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
Зокрема, передбачено, що облік платників єдиного внеску в фіскальних органах ведеться за:
- кодами з ЄДРПОУ - для платників, які включаються до такого реєстру (юридичні особи та відокремлені підрозділи);
- реєстраційними номерами облікових карток платників податків або серією та номером паспорта - для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснення платежів за серією та номером паспорта;
- реєстраційними (обліковими) номерами платників податків, які присвоюються інвесторам (операторам) за угодою про розподіл продукції, дипломатичним представництвам і консульським установам іноземних держав.
Крім цього, встановлено, що платники єдиного внеску (юридичні та фізичні особи), які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються з ознакою "суб`єкт вільної економічної зони "Крим".
Якщо такими платниками є відокремлені підрозділи юридичних осіб, що мають місцезнаходження на іншій території України, то такі відокремлені підрозділи перебувають на обліку в територіальних органах ДФС за місцем обліку відповідних юридичних осіб.
ДФС у 3-місячний строк має провести інвентаризацію реєстру страхувальників, у ході якої встановити:
платників ЄСВ, які втратили статус страхувальника;
платників ЄСВ, стосовно яких у реєстрі наявні два або більше записів під одним податковим номером;
платників ЄСВ, які обліковуються не за номерами з ЄДРПОУ або Держреєстру фізосіб - платників податків.
За результатами проведеної інвентаризації з реєстру страхувальників буде виключено осіб, які втратили статус страхувальників чи не ідентифіковані, за умови відсутності заборгованості.
Наказ Мінфіну від 24.11.14 р. № 1162 набуде чинності з дня офіційного опублікування.